O MNĚ

 

Jmenuji se Renáta Bělohlávková a žiji s rodinou v rodinném domě v Dolní Čermné.

 

Vystudovala jsem střední ekonomickou školu v Kostelci nad Orlicí, doplňkové pedagogické studium vychovatelství na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a bakalářský a magisterský obor Pedagogika – sociální práce na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci (ve všech třech oborech na VŠ byly stěžejními předměty státních závěrečných zkoušek vědy psychologické, pedagogické a sociální).

 

Od roku 1989 jsem se ve svých profesích specializovala na oblasti vzdělávání (u předškolních a školních dětí, středoškolské mládeže a dospělých) a sociální práce (oblast dávek a sociálních služeb).

 

Posledních 10 let jsem se věnovala vzdělávání dospělých jako zaměstnanec společnosti MARLIN, s.r.o. Mojí specializací bylo (a dále je) lektorování humanitních věd (zejména v oblasti psychologie, pedagogiky a sociální práce) pro odbornou veřejnost. V rámci svého zaměstnání jsem zajišťovala také odborné poradenské činnosti pro osoby nezaměstnané včetně psychosociální terapie a pracovní rehabilitace. Disponuji manažerskými kompetencemi, které jsem uplatnila při plnění státních vzdělávacích zakázek (Národních individuálních projektů a Regionálních individuálních projektů) a tím i navázala výbornou spolupráci s Kontaktními pracovišti Úřadu práce ČR, veřejnou správou a soukromým sektorem.

 

Při plnění grantových zakázek jsem v Pardubickém kraji působila také jako odborný poradce či koordinátor.

 

V rámci státní zakázky pro Královéhradecký kraj jsem byla garantem poradenských aktivit a připravila na kvalifikovanou práci odborné poradce působící v celém regionu. Více najdete v sekci REFERENCE.

 

Součástí mého lektorování byla (a dále je) také spolupráce s poskytovateli sociálních služeb, které ráda navštěvuji a čerpám tak zkušenosti z dobré praxe.

 

Souběžně s touto hlavní činností jsem se věnovala soukromě vedlejší činnosti a to zejména EEG Biofeedback terapii a psychosociální terapii. K tomuto kroku mě vedla nesčetná přání mých klientů a jejich blízkých, kdy nebylo v mých možnostech v rámci pracovní doby všem poskytnout adekvátní pomoc a podporu. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla    k založení vedlejší činnosti, zřízení vhodných prostor v našem rodinném domě a doplnění si dalšího potřebného vzdělání v oblasti psychofyziologie v Asociaci pro aplikovanou psychofyziologii a Biofeedback ČR, EEG Biofeedback Institutu  Bc. Alana Tyla v Praze.

 

Po zralé úvaze jsem se rozhodla k celkovému osamostatnění se od srpna 2016. Mám tak více prostoru na klienty a své podnikatelské aktivity také rozšiřuji o lektorské a další činnosti (hodnotitelské, garantské a koučink). S bývalým zaměstnavatelem dále spolupracuji externě.

 

Za všechny úspěchy vděčím zejména své milované rodině, která mi je oporou a zároveň zpětnou vazbou mé práce. Léta mých studií a náročné dřiny jsme společně zvládli výborně a vším novým jsme se i vzájemně obohacovali. Jsem hrdou matkou dvou dospělých dětí (dcery Petry a syna Jiřího), které vyrostly v čestné, vzdělané a fajn lidi. Mám ráda setkávání s rodinou, blízkými a přáteli, hory, divokou vodu a čas s knihou.

 

 Možná Vás zajímá, proč název SUBVENTO. Z latiny se to dá volně přeložit jako: přicházet na pomoc, podat pomocnou ruku...

 

 

 (dcera Petra, já, syn Jiří) Foto: Adéla Fox Photo Letohrad, http://www.adela-fox-photo.cz/, slečnu fotografku vřele doporučuji...